Odpowiedz na: [Lista] Inspirujące cytaty chrześcijańskie

Błażej Piątek
    Opiekun
    @piatek-blazej
    David Wilkerson napisał, swoim kazaniu “Don’t waste tour afflictions” (“Nie zmarnuj swoich prześladowań”):

You must remember that whatever you’re going through will pass. Recently, I read a passage in one of my journals, which I wrote while going through a great trial. Three months’ worth of entries all ended with the same phrase: “Oh, God, when will this nightmare end?” Then, finally, these words appeared across a page in huge letters: “IT’S OVER. HE HAS DELIVERED!”

I can honestly say I have learned more in my afflictions than I ever did in good times. Prosperity doesn’t teach us; afflictions do (see Hebrews 12:3-8). I ask you again, how are you reacting to your afflictions? Are you wasting them, becoming a doubter and complainer? Or are you building up your faith, knowing that your God delivers?

Czyli:

Musisz pamiętać, że wszystko, przez co przechodzisz, minie. Niedawno przeczytałem fragment w jednym z moich dzienników, który napisałem podczas wielkiej próby. Wszystkie wpisy z trzech miesięcy kończyły się tym samym zwrotem: „O Boże, kiedy skończy się ten koszmar?” W końcu następujące słowa pojawiły się na stronie wielkimi literami: „TO KONIEC! ON WYBAWIŁ!”

Mogę szczerze powiedzieć, że nauczyłem się więcej w moich utrapieniach niż kiedykolwiek w dobrych czasach. Dobrobyt nas nie uczy; cierpienia tak (zobacz Hebrajczyków 12:3-8). Jeszcze raz pytam, jak reagujesz na swoje utrapienia? Marnujesz je, wątpisz i narzekasz? Czy też budujesz swoją wiarę, wiedząc, że twój Bóg wybawia?

"A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3