Odpowiedz na: [Lista] Inspirujące cytaty chrześcijańskie

Błażej Piątek
    Opiekun
    @piatek-blazej

Jakie procesy są zaangażowane w tworzenie męża lub niewiasty Bożej? Jakich sił i nacisków używa Bóg dla wytworzenia sprawiedliwości w tych, którzy Go miłują?
    Jakie głębokie, trudne i zimne walki musi stoczyć człowiek, który chce mieć to Boże dotknięcie? Jeżeli naprawdę chcesz znać odpowiedź, to najpierw posłuchaj ostrzeżenia: Nie módl się tak “Jezu, połóż na mnie Swoją rękę i użyj mnie”, jeżeli nie jesteś przygotowany na stawienie czoła doświadczeniom, które muszą przyjść.

Na przykład, kiedy czytasz biografię misjonarza, którego Bóg potężnie używał, nie spodziewaj się, że będzie to historia ustawicznego romansu, przygody, piękna, miłości, uczciwości, szczęścia i zwycięstwa — na pewno nie!

Czasami zobaczysz podstępny charakter Jakuba, który będzie wybijał się ze stronic. Innym razem dowiesz się o  złamanym sercu i zniechęceniu ludzi, którzy często wołają: “Jestem tak niestały i tak skłonny do grzechu. Jak Bóg może mnie użyć?” Znajdziesz tam nie historie przygód, ale łez i smutku ludzi, którzy zasypiają  z poduszką mokrą od łez. Stronice takich książek są zapełnione łzami, obawami, cierpieniem i niepowodzeniami.

Jeżeli pragniesz stać się mężem lub niewiastą Bożą, to muszę ci zadać pytanie: czy spędzałeś czas na kolanach prosząc Boga, aby Chrystus był wykształtowany w tobie? Czy w swojej duszy pragnąłeś zostać prawdziwym naśladowcą Boga, który chodzi w Duchu? Jeżeli nie byłeś pochłonięty całkowicie pragnieniem, aby  stać się mężem Bożym, to nie całkowicie zrozumiałeś o co tu chodzi. Ponieważ twoje serce i usta  powinny wołać: “Jezu, przekształć mnie na Twój obraz! Pozwól mi stać się Twoim niewolnikiem.”

Źródło: Making a man of God – Co czyni człowieka mężem Bożym – David Wilkerson (swch.pl)

"A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3