Czy chrześcijaństwo jest religią?

 • Post
  Agnieszka P.
  Moderator
  @agnieszka-p
  Postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ uświadomiłam sobie, że ludzie uważają chrześcijaństwo za jedną z religii i zadają sobie pytanie, w czym jest lepsza od innych i skąd wiadomo, że to ta właściwa.

  Otóż, podobnie jak wielu chrześcijan, braci i sióstr, którzy doszli do podobnego wniosku, nie uważam chrześcijaństwa za “lepszą” religię, ponieważ… ono w ogóle nie jest religią 🙂

  Wszystkie religie  świata są w gruncie rzeczy do siebie podobne, jedynie przedmiot wierzeń jest zmienny i lista wymagań bóstwa wobec wierzącego może być różna. Religie bowiem zakładają spełnienie określonych warunków gwarantujących przychylność bóstwa i w rezultacie zbawienie.

  Chrześcijaństwo natomiast jest relacją z żywym Bogiem możliwą dzięki cenie zapłaconej przez Jezusa Chrystusa na krzyżu. jest więc odpowiedzą serca na Boży dar- nie listą wymagań.

  Religie nie przynoszą pokoju serca nawet najgorliwszym wyznawcom, zatem w sumie nic nie dają poszukującym. Jezus Chrystus tak, On jest Księciem Pokoju, w Nim są odpowiedzi i uciszenie wielu niepokojów.

   

Wyświetlanie 0 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Odpowiedzi
  Błażej Piątek
  Opiekun
  • Postów: 191
  @piatek-blazej
  Świetnie napisane, dzięki! Dokładnie tak jest! 🙂 Od siebie dodaję następujące stwierdzenia:

  Podczas gdy religie i wierzenia mówią “rób wiele razy to lub tamto, a tego i tamtego przenigdy nie”, Jezus mówi nam “Porzuć system robienia i nie robienia różnych rzeczy. Wszystko jest już zapłacone na krzyżu. Oddaj mi życie, bo już dawno poniosłem karę za Twój grzech”,

  Kiedy religie mówią “+100 punktów za pomoc staruszce, -100 punktów za każde upicie się”, Jezus mówi “nie masz z czego spłacić długu wobec Mnie, okup za duszę jest zbyt wielki. Przyjdź do mnie i uznaj Mnie za Zbawiciela, a ja daruję Ci życie jako zdobycz”,

  Kiedy tzw. “religie chrześcijańskie” mówią “chodź do kościoła i na pielgrzymki, klęcz przed obrazami i odmawiaj różańce, a prawdopodobnie załapiesz się na Niebo, ewentualnie nadrobisz w czyśćcu”, Jezus mówi: “zapomnij o tym. To są bezwartościowe podskoki w stronę Boga. Przyjmij, że to Ja przeżyłem ziemskie życie w sposób doskonały zamiast ciebie, a wtedy Bóg będzie patrzył na ciebie jak na Mnie – i spotkasz Go”.

  Kiedy muzułmanie mówią “Allāhu Akbar”, animiści “chwała magii i voodoo”, świadkowie Jehowy “tylko Jehowa”, buddyści “tylko oświecenie”, hinduiści “tylko dewy i dewi oraz awatarowie”, Żydzi “tylko Tora” Jezus zaprzecza im wszystkim, daje sobie absolutną wyłączność na udzielanie zbawienia i mówi wprost:

  Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.Posłuchaj

  – Ew. Jana 14:6

  Podsumowując: każda religia to bezwartościowy zestaw prób doskoczenia człowieka do Boga. Jezus zaś to Osoba, która umożliwia pokonanie tego bezkresnego dystansu w ciągu ułamka sekundy 🙂

  "A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3
Wyświetlanie 0 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.