Domownicy w komórce

 • Post
  Błażej Piątek
  Opiekun
  @piatek-blazej
  Wspominaliśmy o możliwości dodania Dowinnicy.pl do ekranu głównego na komórkach? Jest taka opcja, prawie jakbyśmy mieli własną aplikację 🙂

  Dlaczego to jest fajne?

  Bo nie musimy wpisywać adresu ręcznie, logować się za każdym razem, mamy fajną ikonkę itd. 🙂

  Jak to wygląda?

  O, na przykład tak! (pierwsza ikonka od góry)

  Android: Jak to zrobić w trzech prostych krokach?

  Krok 1: Wchodzimy na stronę główną forum (www.domownicy.net). W prawym górnym rogu (na urządzeniach z systemem Android) w ustawieniach naszej przeglądarki (np. Google Chrome) szukamy trzech pionowych kropeczek. Klik!

  Krok 2: W menu przeglądarki szukamy opcji “Dodaj do ekranu głównego” (przedostatnia opcja na zrzucie ekranu poniżej):

  3. Gotowe! Może się tak zdarzyć, że skrót Domowników trafił wprawdzie na nasz ekran główny, ale w jakieś jego niezbadane i odległe obszary (jeżeli mamy np. pięć ekranów głównych). Zapewniam, on tam jest. Jak chcecie możecie go przesunąć palcem gdzieś bliżej 🙂

  Apple: Jak to zrobić na urządzeniach Apple’a?

  1. Wchodzimy na stronę główną często odwiedzanej  strony www.
  2. Klikamy przycisk udostępniania, która znajduje się na środku dolnego paska narzędziowego Safari dla iPhone’a a dalej klikamy ikonkę „z plusikiem” – Do ekranu początkowego. W przypadku iPada przycisk udostępniania znajduje się po prawej stronie pola z adresem www.
  3. Widzimy już jak będzie wyglądać ikonka ulubionej witryny. Przykładowo AppleCenter.pl ma przygotowaną na tą okoliczność specjalną ikonę, która wygląda jak standardowa ikona jakiegoś programu. Jeśli jakaś strona nie ma dedykowanej ikonki, wówczas użyty zostanie kawałek grafiki z danej strony www. Nazwę witryny najlepiej zmienić na jakąś krótką aby się cała mieściła pod ikoną na ekranie.
  4. Skrót zostanie dodany na ostatnim z naszych ekranów startowych iOS ale oczywiście można go przesunąć np. na pierwszy ekran.

  (źródło: http://www.applecenter.pl/2014/11/23/dodawanie-skrotu-strony-www-ekranu-poczatkowego-ios/)

  Powodzenia! 🙂

  "A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.