Jezus Chrystus

 • Post
  Agnieszka P.
  Moderator
  @agnieszka-p
  Jezus Chrystus- jak opisać tę Osobę? Żywy Bóg, który dał wszystko, żeby grzeszny człowiek mógł cieszyć się wiecznością, choć człowiek zabrnął tak daleko, że nie mógł już sam wrócić do jedynego prawdziwego domu. Słowo Boga do ludzi. Bóg, którego można było oglądać twarzą w twarz i nie umrzeć. Godny wszelkiego uwielbienia, na które nie mam słów.

  Jaka jest relacja z Nim?Moja własna bywała żywa i mocna, bywała uśpiona i w kryzysie- z mojej winy. Bo On zawsze czeka, jak Ojciec Syna Marnotrawnego.

  Często człowiek ze względu na kiepskie relacje z własnymi rodzicami nie może uwierzyć w miłość Boga, bo nie czuje się jej godny. Pewnie nie jest. A jednak Jezus Chrystus zapłacił cenę własnej krwi za tę relację z człowiekiem.
  Jego świętość jest niedoścignionym wzorem, a jednak nie przytłacza człowieka, lecz podnosi, leczy, uzdrawia, pociesza, wkłada do serca pragnienie naśladowania.

  Do każdego Bóg mówi w innym języku, zrozumiałym tylko dla niego. Myślę, że można to opisać jako rodzące się wewnątrz i narastające przekonanie, jak należy postąpić, gdzie jest kierunek. Można je stłumić jeśli ktoś chce- Bóg nie czyni nas niewolnikami. Można się od Niego odwrócić.

  Jednak, jeśli chce się być Mu posłusznym- nie można się oprzeć temu głosowi. Efektem posłuszeństwa jest niezwykły pokój, który nie pochodzi stąd. Osobiście opisuję go często jako wewnętrzne światełko. Okoliczności temu zazwyczaj zaprzeczają, ale myślę że tylko mając to światło w środku można było i będzie można przejść przez wszystkie próby, może i prześladowania. Bo to Bóg przez nie przeprowadza.

  Panie Jezu Chryste dziękuję Ci za wszystko, co czynisz w moim życiu, czy rozumiem to, czy nie. Dziękuję za towarzyszenie mi w prozaicznych czynnościach, w gotowaniu i sprzątaniu, ale i w chwilach przełomowych, w decyzjach, w trudnych wyborach, także w chorobach, w bolesnych zabiegach, w egzaminach, w uczeniu się nowych rzeczy, w pokonywaniu różnych lęków. Dziękuję za natchnienie w dobrych pomysłach. Dziękuję za korekty i cięcia. Dziękuję za moją rodzinę, za dom, za pracę. Dziękuję za moje miejsce, które mi przeznaczyłeś precyzyjnie w historii i geografii, tu i teraz. Dziękuję za talenty, które mi dałeś i za ograniczenia, które pomagasz mi pokonywać. Dziękuję, że mówisz do mnie w Słowie, poprzez ludzi, okoliczności i wewnętrzne przekonania. Czasem przez sny. Bądź pochwalony, Panie, teraz i zawsze.

Wyświetlanie 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Odpowiedzi
  Błażej Piątek
  Opiekun
  • Postów: 191
  @piatek-blazej
  To będzie jutro w “Inspirujących cytatach chrześcijańskich”: 🙂

  "A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3
  Agnieszka P.
  Moderator
  • Postów: 94
  @agnieszka-p

  Błażej Piątek: To będzie jutro w “Inspirujących cytatach chrześcijańskich”: 🙂

   

   

  Ani się waż! 😊

Wyświetlanie 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.