Kosciol domowy łódzkie

 • Post
  tomek
  Uczestnik
  @tomek
  Cześć mam na imię Tomek.
  Jestem tutaj, aby Was poznać wymienić się poglądami, ale przede wszystkim szukam osób z Łodzi i okolic, które chciałyby tworzyć ze mną i moja żona Kościół domowy.
  Nasze korzenie to kościół rzymsko katolicki, ale w pewnym momencie stwierdziliśmy, ze nauczanie KK w wielu miejscach odbiega od nauki zawartej w Słowie Bożym i stwierdziliśmy, ze nie chcemy być częścią kolejnej religii, a chcemy tworzyć społeczność taka jak pierwsi chrześcijanie i spotykać się czytać Biblię, modlić i wspierać się z innymi Braćmi w wierze.
  Serdecznie wszystkich witam i pozdrawiam.
Wyświetlanie 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Odpowiedzi
  Błażej Piątek
  Opiekun
  • Postów: 191
  @piatek-blazej
  Dzień dobry, drogi Tomku! 🙂

  Dzięki za tego posta i przywitanie. Ja również mówię Tobie serdeczne “hello!”.

  Nie znam wprawdzie jeszcze żadnych wierzących z łódzkiego, ale to dla mnie ogromna przyjemność poznać Was. Jak tu trafiłeś? 🙂

  Moje pytanie do Was: chętnie wymieniłbym się z wami e-mailem, ale również nadesłałbym Wam moje krótkie świadectwo nowego narodzenia. Czy mógłbym prosić o to samo? Możemy też w dogodnej chwili porozmawiać telefonicznie albo na Skype – jak Wam wygodniej! 🙂

  Pozdrawiam Was słowami z Ps. 140,14:

  “Sprawiedliwi będą wysławiać Imię Twoje, a szczerzy będą mieszkać przed obliczem Twoim”

  Serdeczności!

  "A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3
  Agnieszka P.
  Moderator
  • Postów: 94
  @agnieszka-p
  Witaj Tomku, również cieszę się że mogę Cie poznać. Wychodzenie z kościoła katolickiego to ciężki proces oddzielania w głowie maku od popiołu, prawdy od fałszu, Biblii od tradycji.

  Trudno jest też oddzielić się od miłych obrządków znanych od dziecka i pewnego monumentalizmu, wobec którego nagłe stanie się mniejszością potrafi człowiekiem zachwiać.

  W dodatku prawdziwe pójście za Jezusem rodzi zawsze prawdziwy sprzeciw- zapewne doświadczacie teraz tego z żoną. Serdecznie Was pozdrawiam, zachęcam do sprawdzania wszystkiego w Biblii(“czy tak się rzeczy mają“) i zadawania śmiało pytań. Pomożemy 🙂

   tomek
   Uczestnik
   • Postów: 3
   @tomek
   Cześć Agnieszko

   Bardzo dziękuje za miłe przywitanie. Co do KK nie był to dla nas duży problem to świadoma decyzja, której dalsza konsekwencja był Chrzest Wodny. Nie mam najmniejszych wątpliwości bądź tez momentów zwątpienia co do słuszności tej decyzji.
   Bardzo cieszę się, ze jesteśmy tutaj z Wami.

   tomek
   Uczestnik
   • Postów: 3
   @tomek
   Blazej,

   bardzo dziękuje Ci za powitanie i wiadomość. Chętnie wymienię się kontaktem z Tobą i bardzo cieszymy się, ze jesteśmy tutaj z Wami mogąc dzielić się wspólnie pójściem droga za Jezusem.

  Agnieszka P.
  Moderator
  • Postów: 94
  @agnieszka-p
  Prawdopodobnie ze względu na nasze przenosiny “wcięło” mi wcześniejszą odpowiedź. Napisałam mniej więcej, że wydawało mi się, że dopiero na świeżo wyszliście z żoną z KK, a okazuje się że jesteście już jakiś czas z Panem. 😊Rozgośćcie się tutaj. Błażej wysłał priv.
Wyświetlanie 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.