Moje nowe pytania biblijne

 • Post
  Agnieszka P.
  Moderator
  @agnieszka-p
  Kiedy byłam świeżo po nawróceniu zrobiłam sobie listę pytań biblijnych po pierwszej lekturze Biblii. Była dość długa. Chodziłam z tymi pytaniami do różnych chrześcijan, czytałam, szukałam, i wraz z upływem lat poszczególne punkty zostały powykreślane, bo uzyskałam stopniowo odpowiedzi na te pierwsze pytania, w zasadzie na wszystkie.

  Ale Biblia to skarbiec bez dna! Ostatnio, po -dziestu latach chodzenia z Panem znowu napływają do mnie pytania, bo znowu widzę w Biblii rzeczy, na które wcześniej nie zwróciłam uwagi.

  Będę je tutaj zamieszczać. Mają różną- jak by to ująć- rangę teologiczną.

  Może ktoś zechce się z nimi zmierzyć i mnie wesprzeć, zachęcam 🙂

Wyświetlanie 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Odpowiedzi
  Agnieszka P.
  Moderator
  • Postów: 100
  @agnieszka-p
  Pytanie nr 1:

  Rdz 8, 20(1Mjż 8,20)– Wtedy zbudował Noe ołtarz panu i wziął z każdego bydła czystego i z każdego ptactwa czystego, i złożył je na ofiarę całopalną na ołtarzu.

  Było to zaraz po wyjściu z arki (w.18). Jak zatem odbudowały się te gatunki, skoro z ocalałych Noe złożył od razu ofiarę?

  Błażej Piątek
  Opiekun
  • Postów: 193
  @piatek-blazej

  Jak zatem odbudowały się te gatunki, skoro z ocalałych Noe złożył od razu ofiarę?

  Być może rozmnożyły się w trakcie potopu, tj. w arce 🙂 Do arki Noe wniósł po parze, a wypuścił zeń kilka(naście) sztuk więcej z każdego gatunku.

  "A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3
  Agnieszka P.
  Moderator
  • Postów: 100
  @agnieszka-p
  Dzięki 🙂

  To w takim razie pytanie nr 2:

  W Rdz 19,19 Lot nie chce uciekać w góry, jak sugeruje mu jeden z aniołów, lecz prosi o możliwość zamieszkania w mieście Soar. W różnych przekładach różnie to uzasadnia. W Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej na przykład, twierdzi, że w górach spotkałoby go nieszczęście.

  Natomiast za chwilę w Rdz 19, 30 rezygnuje z mieszkania w Soarze i…zamieszkuje w górach, motywując do niemal identycznie 🙂

  Skąd ta niekonsekwencja?

Wyświetlanie 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.