[Świadectwo] “On strzeże Cię na wszystkich Twoich drogach”

 • Post
  Błażej Piątek
  Opiekun
  @piatek-blazej
  Kroczący przez życie chrześcijanin ma do czynienia z nawierzchniami wszelkiego rodzaju 🙂 Czasami ziemia po której stąpa jest wyboista. Czasem jest tak, że ścieżka jest tak wąska, że prawie nie widać śladów Jezusa. Innym razem jest tak, że mgła całkowicie redukuje widoczność i chrześcijanin przez jakiś czas porusza się “na autopilocie” – po prostu ufając, że to czego się nauczył wystarczy, aby przejść przez trudny fragment drogi.

  Biblia mówi, że Bóg stawia bezbożnych na śliskiej drodze i spycha ich ku zagładzie. “Zaprawdę stawiasz ich na śliskim gruncie, strącasz ich w zagładę” (Ps. 73:18). Łatwo to sobie wyobrazić będąc dzisiaj rano w Poznaniu.

  Oto artykuł opisujący dzisiejsze warunki w Poznaniu na przykładzie kierowców ciężarówek:
  https://epoznan.pl/news-news-114524-ciezarowki_zablokowaly_hetmanska_nie_moga_podjechac_pod_gorke

  Nasze dzisiejsze odczucia drogowe: wycieraczki samochodowe rozmazujące topniejący lód na przedniej szybie,  moje kilkukrotne odśnieżanie samochodu w ciągu godziny, średnia prędkość poruszania się: 20 km/h. Wykolejające się tramwaje. Pługi na ulicach. Ślisko i niebezpiecznie.

  Był taki kluczowy moment, kiedy musieliśmy wjechać na estakadę na ulicy Hetmańskiej. To jest dokładnie to miejsce, w którym parę godzin później utknęły ciężarówki z artykułu. Na środku tej ośnieżonej, na wpół zlodowaciałej górki musieliśmy zatrzymać się przed innymi samochodami i dwukrotnie ruszać z użyciem hamulca ręcznego. Dzięki Bogu udało się!

  Bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twoich drogach.Posłuchaj

  – Ps. 91:11

  "A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.