[Sylwetka] John MacArthur

 • Post
  Błażej Piątek
  Opiekun
  @piatek-blazej

  W nawiązaniu do naszych ostatnich rozmów chciałbym z czystym sumieniem zaprezentować sylwetkę brata Johna MacArthura. Mogę go polecić głównie dlatego, że po kilku latach słuchania znam mniej więcej jego poglądy. Chciałbym też powiedzieć, że jeszcze się nie spotkałem z żadnym niepokojącym zdaniem czy myślą – wręcz przeciwnie, wiele razy kazania i wykłady Johna pomagały mi uporządkować sobie niektóre tematy biblijne.

  Każda jego publikacja z którą się zetknąłem, w formie wykładu, nagrania, książki jest moim zdaniem bardzo uporządkowana, czasem wręcz uniwersytecko – ale nie znaczy to, że są to treści niezrozumiałe, albo reprezentujące jakąś skomplikowaną niedostępną dla Kowalskiego teologię 🙂 Polecam!

  Kilka informacji:

  Pastor John (ur. 19 czerwca 1939) jest pastorem kościoła baptystów Grace Church w Kalifornii, autorem licznych książek – głównie takich porządkujących zagadnienia biblijne. Jest też autorem programu radiowego “Grace To You”. Od jakiegoś czasu w ramach cyklu “Strange fire” zajmuje się nauczaniem biblijnego podejścia do tematu darów duchowych/charyzmatów.

  Korzystając ze strony GTY.org można zamówić książki – często bezpłatnie – w języku angielskim.

  1) Nieoficjalny kanał na Youtube, 4 kazania po polsku:

  https://www.youtube.com/channel/UCTzAIAo3LpgO45rhoYhNUrg

  2) Strona Grace To You (eng):

  https://www.gty.org

  3) Przeczytałem książkę “Niewidzialny przeciwnik – uzbrojenie do walki duchowej” (Lublin, 1993) jego autorstwa – i mogę polecić.

  Opis z okładki:

  Staczaj dobry bój wiary!

  Wielu chrześcijan żyje w przeświadczeniu, że powinniśmy ignorować szatana i armię jego demonów. Inni mówią, że powinniśmy uczyć się, jak z nimi walczyć i starać się wciągać je w walkę. Co jednak na ten temat mówi Biblia?

  W książce “Niewidzialny przeciwnik” John MacArthur bada genezę walki duchowej, jej obecną rzeczywistość, a także przedstawia, jak powinniśmy na nią reagować. Szczegółowo zajmuje się każdym elementem zbroi duchowej, która, jak wykazuje, z natury ma charakter głównie obronny, a nie ofensywny.

  Jeśli szukasz książki, której wydźwięk podobny jest do odgłosu surmy bojowej, ale nie sieje przy tym paniki, to z pewnością docenisz wyważone podejście do walki duchowej, jakie demonstruje John MacArthur w swej książce “Niewidzialny przeciwnik”.

  Doktor John MacArthur jr jest pastorem Grace Community Church w Sun Valley w stanie Kalifornia. Znany jest ze swego dynamicznego, opisowego stylu nauczania. Z tego, co pisze przebija głęboki szacunek i miłość do Pisma Świętego. John MacArthur stara się być wierny poleceniu, aby niczego nie dodawać ani nie ujmować ze Słowa Boga. W języku polskim ukazała się już jego książka pt. »Charyzmatycy«.

  "A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3
Wyświetlanie 0 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Odpowiedzi
  Agnieszka P.
  Moderator
  • Postów: 94
  @agnieszka-p
  O ludzie, jaka profeska! Dzięki, Błażej 🙂
Wyświetlanie 0 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.